נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
חופשת קיץ מהנה ורגועה לכל משתתפי/משתתפות הפורום
תפריט מאגרי הפורום
רדיו בלוג
רשת ב'
ערוץ הכנסת
מיקלדת וירטואלית

ניווט באתר Minimize

פורום הגננות
 הפורום הגדול למורים ולגננות : פורום הגננות
נושא נושא: חגיגת סיום שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
נילי גלמב
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 24-אוקטובר-2008
מדינה: ישראל
Status: Offline
נשלח בתאריך: 24-מאי-2013 בשעה 21:55 | IP רשוּם צטט את נילי גלמב

בנות, שלום רב, רציתי להתייעץ עמכן, לגבי הקיום של מסיבת סיום. בגלל שהחלטתי לחגוג בבוקר, קבוצת הורים בגני השמיעו אכזבה מכך, מה זאת אומרת?, שאני לא מתחשבת בהורים ולא חושבת על טובת הילדים. הם מצפצפים על הנחיה של הסתדרות המורים: לא לקיים חגיגות בערב ואומרים שזה לא יעזור לנו, כי לא כל הגננות לא מלוכדות בנושא, ויש גם כאלה שעורכות את החגיגות בערב...."לטובת ההורים". יש לידי שתי שכנות גננות צמודות שגם חוגגות בבוקר, אך בסוף השורה יש גם לצערי 2 גננות שחושבות יותר על "טובת ההורים" וחוגגות בערב- לאור הבקשות של ההורים.... אז, מה עושים? איך מתמודדים עם זה?

הקסם
מנהל/ת פורום
מנהל/ת פורום

הצטרף / הצטרפה: 24-דצמבר-2004
נשלח בתאריך: 24-מאי-2013 בשעה 22:26 | IP רשוּם צטט את הקסם

בימים אלה הנחיית ההסתדרות שלא עושים אירועים שלא בשעות העבודה, דהיינו חוגגים בבוקר.

דרך אגב ,גם בלי הנחייה זו ,שנים שאני וגננות אחרות חוגגות בבקרים.

ואם מחפשים לעשות טובה למשהו בגן יש עדיפות לטובת הילדים,לכן עדיף לחגוג  בבוקר שהילדים עירניים ולא עייפים מכל היום, וגם את לא עייפה מכל היום. יתרון נוסף שכל האחים בגנים /בי"ס .

אם חוגגים אחה"צ הלימודים מסתיימים ב11:00 לא בטוח שההורים מודעים לזה...

ההורים יכולים לצפצף על הנחיות של הסתדרות המורים וזה לא מזיז להם כי זה לא מקום עבודתם ואין להם את האחריות המוסרית שיש לך.

את יכולה לומר משהו כמו ,שאת במסגרת היותך עובדת במערכת החינוך וחברת הסתדרות המורים מחויבת למלא אחר ההנחיות. בקשת ההורים אינה הוגנת ודורשת ממך לפעול כנגד הנחיות שעליך למלא. ואולי אף מעמידה אותך כנגד הקיר והפעלת הלחץ הזו  מיותרת וגורמת לך לאי נעימות .

אם גננת לא ממלאת אחר ההנחיות זה יהיה על מצפון אותה גננת ,זו לא הבעייה שלך. 

הייתי מפנה שאלה זו  להנהלת מחלקת הגננות ( לילי פוקומונסקי /דליה רוט) בפורום הגננות בהסתדרות המורים.

http://www.itu.org.il/?CategoryID=331

או ביצירת קשר:

http://www.itu.org.il/?CategoryID=2155&ArticleID=19847

brickman0
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 02-יולי-2010
נשלח בתאריך: 24-מאי-2013 בשעה 23:08 | IP רשוּם צטט את brickman0

גם אם תרצי את ההורים שהתלוננו, ותחגגי בערב, יהיו הורים
שיתלוננו למה בערב? למה משחררים את הילדים ב-11?
אי אפשר לרצות את כולם ותמיד יהיה מי שיתלונן.
העיקר שאת שלמה עם עצמך ועם ההחלטה שלך.
בהצלחה!!!

אופיר
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 01-יוני-2011
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 11:05 | IP רשוּם צטט את אופיר

קודם כל שחברי הסתדרות המורים בעירך ירעננו את הנהלים !!
וגם הייתי פונה אישית לחברות שלא עובדות לפי הנהלים ואומרת להן שהם פוגעות בחברות שלהן..ואולי כדי שהן יקשיבו לחוקים.
חבל שיש בנות שעושות הכל כדי לרצות את ההורים ,ולא כדי לדאוג לטובת הכלל.

זהבה'לה
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 09-מאי-2005
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 13:49 | IP רשוּם צטט את זהבה'לה

רגע רגע ..לא הבנתי , אחרי המסיבה הילדים לא הולכים הביתה עם ההורים ? אני חוגגת ברבע לשמונה , המסיבה תסתיים ב10 בערך אחרי הארוחה המשותפת , מותר להורים להשאיר את הילדים עד רבע לאחת ? מי ישגיח עליהם בזמן שננקה ונארגן את הגן?
מה הנהלים ?

חזרה לתחילת העמוד הראה זהבה'לה's פרופיל חפש הודעות אחרות של זהבה'לה שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

שין-שין
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 08-נובמבר-2007
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 15:14 | IP רשוּם צטט את שין-שין

זהבלה
מי עם הילדים כל יום כאשר מנקים ומסדרים את הגן?
למיטב הבנתי לפי משרד החינוך זהו יום עבודה רגיל
כך שההורים יכולים להשאיר את הילד עד סיום יום הלימודים
חזרה לתחילת העמוד הראה שין-שין's פרופיל חפש הודעות אחרות של שין-שין שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

אגמית
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 17-יולי-2011
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 17:02 | IP רשוּם צטט את אגמית

יום המסיבה הוא יום רגיל. אנחנו חוגגים בשמונה וחצי וההורים הולכים אחרי החגיגה. אני גם לא מוציאה כיבוד- חוגגים הולכים נגמר. מה יש לארגן ולסדר? הילדים בחצר עם הגננת, הסייעת נשארת עם כמה ילדים ומסדרים את הגן. מקסימום מבקשים מכמה הורים לעזור אם צריך לסחוב ספסלים ושולחנות למקום.
חזרה לתחילת העמוד הראה אגמית's פרופיל חפש הודעות אחרות של אגמית שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

זהבה'לה
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 09-מאי-2005
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 18:20 | IP רשוּם צטט את זהבה'לה

אני מפנה את כל פינות הגן והשולחנות , שהגן יהיה מרווח לקבלת ההורים ולמסיבה .
מקווה שיהיו כאלה שיקחו איתם את הילדים ..

חזרה לתחילת העמוד הראה זהבה'לה's פרופיל חפש הודעות אחרות של זהבה'לה שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

נילי גלמב
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 19:21 | IP רשוּם צטט את נילי גלמב

תראו, מה שההורים כותבים לי:
{מתוך התכתבות שלי עם ההורים} תקראו הכל בבקשה...
23/6/2013 בשעה: 8:20 בבוקר תיערך בגננו מסיבת סיום.

מדברי האם: למה ביום ראשון? כולם עובדים ולמה בבוקר.
חוץ מזה שהילדים מאבדים את כל ההתרגשות וההתלהבות של המסיבה, הם מגיעים בבוקר לגן ויש ״מסיבה״ אחר כך מתחיל הקושי של הפרידה ואז ממשיכים ביום רגיל.
אני ממש מצטערת אבל לא נראה לי בכלל שאתם חושבים על הילדים ועל איך לעשות את המסיבה האחרונה מיוחדת.
אני ממש מתנגדת לזה!!!
הכי גרוע תעשו את זה בשישי בבוקר ואז הילדים יחזרו הביתה.

תשובה שלי: אני ממש מבינה אותך, אך תביני גם אותנו, קיבלנו שוב הוראה שבשום אופן לא לקיים את המסיבות בערב... וכבר הסברתי מהי הסיבה לכך.... לכל ציבור העובדים בארץ יש את הזכות להגן על הזכויות כשפוגעים להם בשכר. גם החברות שלי שעובדות לידי: בגן דקל וגן ברוש גם חוגגות בבוקר. חוץ מזה אם החגיגה מתחילה בשעה: 8:30 בבוקר, אפשר אחרי החגיגה גם להספיק להגיע לעבודה, כמובן שמראש אסביר זאת לילדים כדי שיהיו מוכנים לכך. שיהיה לך שבת שלום.... נילי

נילי.... אני חושבת שעינב צודקת גם אני מתנגדת למסיבה בבוקר יום ראשון .....לפחות פעם אחת מכל השנה תתחשבו בילדים וכמובן בהורים ותעשי את המסיבה או ביום שישי בבוקר או באמצע השבוע בצהריים

אז תעשי את זה ביום שישי והילדים יחזרו איתנו.
חוץ מזה שיש גנים שעושים את החגיגות בערב ואם לא כל הגנים אוחדים כלום לא יעזור לכם.
נ.ב.
מה דעתכן ,בנות על כל ההתכתבות הזאת? לאן הגענו?? ולמה בגלל כמה הגננות שלא נוהגות לפי ההוראות של הסתדרות המורים, וכך מאפשרות להם לעשות צחוק אחד גדול מכל הציבור הגננות שלצערי לא יודעות לכבד את עצמן.....

אגב, את השעתיים של המסיבה אתם מקבלים בזה שבאותו יום של המסיבה הגן נסגר בשעה 12 במקום בשעה 2.
כך שאת השכר שלכן אתן עדיין מקבלות.

אגב, נילי, לי אישית יום שישי זה הכי בעייתי אבל השימחה וההתרגשות קודמת לכל.

התשובה שלי: אין לי בעיה עם יום שישי, אך המורה לריתמיקה איננה יכולה לתת לכל הגנים שהיא עובדת בו זמני את יום שישי. העדיפות היא אולי רק לגנים שמתנהל שם צהרון. תבינו שלא הכל תלוי בי. לגבי הזכויות.... כמובן שלא אלך נגד הגוף כמו הסתדרות המורים שמייצג אותי ומגן על זכויותיי.... אני מאוד מכבדת אתכם כהורים , אך אני גם מצפה שתבינו גם אותנו ---הגננות שבסך הכל לא מוכנות שיפגעו בזכויותיהן.....

תשובה שלי: יקירתי,, אני מבטיחה לך שתהיה שמחה גדולה במסיבה, וגם ההתרגשות עד הדמעות.... אני כבר מתחילה להתרגש....ואני רוצה לקוות שהילדים לא יתרגשו מקהל כה רב וישתפו פעולה....שבת שלום!

עוד אימא: אני נורא מאוכזבת

ואיפה ההתחשבות בהורים? ובעיקר בילדים? הרי הגן צריך להתחשב קודם כל בילדים ולעשות להם כאילו מסיבה רק בשביל הרישמיות זה לא לעיניין, גם ככה יש רק שתי מסיבות כל השנה ובחנוכה שתקנו למרות שאת רוב ההורים זה הכעיס.
אגב, גן צבר חגג את חנוכה בערב ואני יכולה לברר מתי הם חוגגים הפעם.

ממש מאכזב אותי לחזור ולראות איך הכל חוזר לקדמותו ואיך שוב ושוב שומעים מה שאנחנו אומרים ומתעלמים.
חוץ מזה שאם המורה לריתמוזיקה עסוקה את יכולה למצוא תחליף כמו המורה לספוט או משהו אחר, צריך קצת יצירתיות.

תשובה שלי: שלהבת יקרה, אני מבקשת ממך לא להיות מאוכזבת ולנסות להבין גם אותנו הגננות.... מותר לנו להגן על זכויותינו בדרך שהחליטו עליה בהסתדרות המורים... כמו שלכל אחד מכם.....

האימא:   יש את יום שישי כאופציה ואז הילדים יגיעו בסביבות 9 עם ההורים ואחרי שעתיים ילכו הביתה, גם יקצר לכם את היום וגם לא יהיה את קושי הפרידה והחזרה לשיגרה שסתם תבלבל ותהרוס את כל הכיף של החגיגה.

נילי, אם את לא יכולה לעשות אחרי הצהריים, אז למה לא ביום שישי? אם המורה לריתמיקה תפוסה למה לא לקחת מפעילה אחרת? את מבקשת שנתחשב בכן, אך זה מרגיש שאתן לא מתחשבות בנו ההורים שצריכים להגיע לעבודה.

עוד אימא: ממש מאכזב... לסכם שנה שלמה במסיבה על הדרך ולהמשיך את היום כרגיל זה הורס הכל. וזה לא שלא דיברנו על זה כבר! ובקשר לשכר עינב צודקת ב 100%

נילי , אני מסכימה עם כל הנאמר.. גם לדעתי עדיף שנחגוג את המסיבה האחרונה- מסיבת הסיום , ביום שישי ולא ביום ראשון בבוקר שגם ככה יום מעצבן כשלעצמו .. מה גם שלחגוג ביום שישי כמו שכולם הציעו זה כיף וגם שינוי אווירה בשביל הילדים

תשובה שלי: הורים נכבדים, אני מאוד רוצה להתחשב בכם. האפשרות לחגוג עם המורה לריתמיקה שלנו ביום שישי זה בלתי אפשרי. כפי שהסברתי שאין באפשרותה לחגוג בו זמני {ביום שישי}לכל הגנים שבהם היא עובדת. נכון, שאפשר להביא {בתשלום כמובן} כל מיני מפעילים ומפעילות שנמצאים בשטח ולעשות משהו חפיף. האפשרות הזאת יותר קלה גם בשבילי: {לא צריך לעשות חזרות עם הילדים, לא צריך להכין אביזרים לחגיגה, ללמד שירים וריקודים לפי הנושא , לא לשבת עם המורה לריתמיקה על חשבון הזמן האישי שלי ושלה על מנת לתכנן את התוכנית של החגיגה ברמה מקצועית מגוונת ועשירה ולכן, אני חושבת שיש הבדל עצום בין ההפעלה הספונטנית- שזה גם קל יותר בשבילי, - לחגיגה מובנית ע'' אנשי מקצוע, שכל הזמן עוברות השתלמויות כדי להתחדש בתחום המקצועי שלהם. וגם הילדים שמתכוננים לקראתה החגיגה בהתרגשות רבה , כי הם מרגישים את עצמם כשחקנים אמתיים ביום החגיגה....

אני לא מבינה כלום..............סליחה, גם לבן שלי הגדול יש מסיבה בגן בערב. אז על איזה זכויות מדובר? מה פיספסתי עינב פרטי הסבירי ונמקי..

ואני בדכה של עינב רק מהסיבה שאחר כך הילדים בוכים וכל השמחה הופכת סיוט.

נילי לא רוצה לעשות מסיבה בערב מכיוון שהן לא מקבלות על זה תשלום וזה פוגע בזכויות שלהן, למיטב ידיעתי ביום של מסיבה הגן אמור להסגר בשעה 12 כך שזה יכול להיות על חשבון השעתיים של המסיבה.
אבל נילי טוענת שאם הן לא ילחמו הן לא יקבלו זכויות לפי דעתי כשכל גן עושה מה שהוא רוצה זה כמו להלחם בתחנות רוח וזה הרבה יותר להתפס על עיקרון וראש קטן מאשר באמת לנסות ולראות את טובת הילדים.

נילי אני ביחד עם ההורים חושבת שזה יותר ממבאס לחגוג בבוקר !!!
מקווה מאוד שיהיה איזה היתפשרות וזה יתקיים בערב ...

הקסם
מנהל/ת פורום
מנהל/ת פורום

הצטרף / הצטרפה: 24-דצמבר-2004
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 19:27 | IP רשוּם צטט את הקסם

אני לא הייתי ממשיכה להתכתב אחרי התשובה הראשונה שנתת להם.

נילי גלמב
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 20:39 | IP רשוּם צטט את נילי גלמב

תודה לך, קסם על תמיכתך... אך מחר אני מוכנה להציע להם לחגוג ביום שישי, אם הם כל כך רוצים ,אך ללא מורה לריתמיקה... אלא, עם המפעילה.... בסופו של דבר, לי יהיה רק יותר קל.... {ללא חזרות, אביזרים לחגיגה ועוד ועוד ועוד...}
מוכנה לתת להם את האופציה הזאת.... אין בעיה,
הם כל כך מגזימים שממש בכוח!! ובחוצפה רוצים לחייב אותי לחגוג רק אחרי הצהריים.... אחרת---אני הופכת להיות גננת רעה... שלא יודעת להתחשב בהורים ולא לטובת הילדים....

תות בננה
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 26-נובמבר-2012
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 21:36 | IP רשוּם צטט את תות בננה

נילי היקרה,

אני חושבת מראש יחד עם הסייעת מה הכי מתאים לנו צוות הגן ונראה המתאים ביותר לרוב ההורים (בד"כ אם זה אמצע שבוע אני חוגגת מוקדם כמה שאפשר כדי שההורים יוכלו לחזור לעבודה ובימי שישי בערך ב9:30 כדי שיוכלו להשאר מעט במיטה ביומם החופשי)

אח"כ אני משתפת את וועד הורים ורק כדי שירגישו שיש להם מקום חשוב...

להורים אני מפרסמת בלוח הורים חודש מראש! מודעה יפה עם שעה ותוכנית באופן כללי, שיפנו את היום, יתרגשו ויתכוננו.

למדתי לא לתת להם להנל אותי...החיים מלמדים!!!

הרבה הצלחה!

חזרה לתחילת העמוד הראה תות בננה's פרופיל חפש הודעות אחרות של תות בננה שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

shanini98
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 23-אוקטובר-2011
נשלח בתאריך: 25-מאי-2013 בשעה 21:57 | IP רשוּם צטט את shanini98

נילי יקרה:

ההתכתבות שלך איתם היא זו שגורמת להורים להמשיך ולהתגרות בך. מסכימה עם הקסם שאין שום סיבה לתת כה הרבה הסברים שנראים מתנצלים ועלולים לשדר חולשה (ובגלל זה הם ממשיכים).

את היא זו שקובעת. מי שלא רוצה- שלא יבוא! שלחי הזמנה כתובה להורים + הזמנה על לוח המודעות.

אגב, להביא מפעילה אחרת- אסור לך מכיוון שאין עליה ביטוח.

כמו שראית, לא מעניין את ההורים המקצועיות ומה באמת הילדים עושים. מעניינת אותם הנוחות שלהם. וכמו שכבר נאמר פה, ממילא תמיד יהיו כמה שיתלוננו בכל מצב. את צריכה להיות חזקה ולעבוד לפי שיקול דעתך. התחשבת בהורים עצם העובדה שהחגיגה מתקיימת בשעה מוקדמת וזהו. לא צריך לטחון את אותם הדברים עם ההורים כי זה עזר כנגדך.

אני מחזקת אותך ומאחלת לך בהצלחה רבה.

חזרה לתחילת העמוד הראה shanini98's פרופיל חפש הודעות אחרות של shanini98 שליחת הודעה פרטית הוספה לרשימת חברים

אטלנטיס
חבר/ה בכיר/ה בפורום
חבר/ה בכיר/ה בפורום

הצטרף / הצטרפה: 30-ספטמבר-2009
נשלח בתאריך: 26-מאי-2013 בשעה 08:22 | IP רשוּם צטט את אטלנטיס

קשה לרצות את כולם!
תמיד יהיה מי שיקטר= אבל בסוף כולם יבואו...
אז אל תדאגי יותר מידיי, ותפסיקי "להתנצל".

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
אינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה